Czym będą napędzane samochody przyszłości? Na to pytanie dopiero uzyskamy odpowiedź, a proponowanych rozwiązań jest całkiem sporo. Większość z nich to jednak właściwie luźne koncepcje i jeszcze nie udowodniono, że faktycznie są one wartościowe. Jest jednak jeden wariant, który już spokojnie można by dzisiaj wprowadzić w życie na skalę masową.

Z pewnością, zyskałyby na tym nasze portfele oraz środowisko naturalne. O jakie rozwiązanie tutaj chodzi? Oczywiście, o instalacje gazowe. Jeśli zapoznamy się ze statystykami oraz fachowymi wyliczeniami, to z pewnością przyznamy, że samochody na gaz są zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem, niż auta napędzane benzyną czy ropą.

Na chwilę obecną nie ma chyba lepszego wariantu w tej dziedzinie, który można by od tak wprowadzić do produkcji masowej. Z pewnością jednak w przyszłości auta będą miały jeszcze lepsze paliwo, które może niekoniecznie będzie tańsze, ale za to będzie zdecydowanie bardziej ekologiczne. Na chwilę obecną warto by jednak jeszcze bardziej spopularyzować instalacje gazowe w autach.

www.mashupevents.pl

By Marian