Co to jest VRLA?

Co to jest VRLA?

14 listopada 2017 Wyłącz przez Marian

VRLA to akumulator żelowy, co to znaczy? Oznacza to, że elektrolit jest konsystencji żelu i jest połączeniem krzemionki oraz kwasu siarkowego. Największymi plusami tych akumulatorów jest to, że nie ma konieczności uzupełniania elektrolitu, ponieważ w przeciwieństwie do płynnej ich odmiany żel nie ulega odparowywaniu jak również z tych samych powodów jest bardziej odporny podczas różnic temperaturowych, czyli tych bardzo wysokich lub bardzo niskich.

Technologia samochodów ich w zastraszającym tempie na przód, co chwilę dowiadujemy się o nowinkach, które mają być nie tylko wygodniejsze, ale przede wszystkim bezpieczniejsze. Najczęściej niestety okazuje się, że po zakupie unowocześnionej wersji jakiegoś urządzenia czy mechanizmu odnosimy wrażenie, że te „stare” poprzednie były dużo lepsze.

Czy w sytuacji akumulatorów jest podobnie? Tu zapewne tyle osób, ile jest zwolennikami starszej generacji akumulatorów jest i przeciwnikami i chętnie korzystającymi z żelowych akumulatorów. Na te właśnie mówi się, że są bezobsługowe właśnie dzięki temu, że nie musimy sprawdzać poziomu elektrolitu diagnozować czy wszystko z nim w porządku i w najgorszym wypadku pozbywać się jego części i dolewać wody destylowanej.

Oczywiście te wszystkie czynności nie są ani bardzo czasochłonne ani skomplikowane, ale wielu ludzi i tak tego nie robi, przez co na przykład powstaje wyciek i doprowadza do korozji. Im mniej trzeba z takimi mechanizmami robić tym dla większości lepiej chyba, że są to osoby, które zawodowo zajmują się ich naprawą.

naklejki pod tablice rejestracyjne