Wizyta u stomatologa może mieć różny przebieg, w zależności od tego, w jakim stanie są nasze zęby i co on musi przy nich zrobić. Jeżeli jest to rutynowa kontrola, a z naszymi zębami nie będzie się działo nic złego, to z pewnością będziemy ją dobrze wspominali.

Jednak jeżeli potrzebne będzie dość głęboko posunięte leczenie, wiercenie i dochodzenie w głąb zęba, to może się okazać, że wizyta nie będzie już aż tak przyjemna, zwłaszcza jeżeli stomatolog nie będzie miał odpowiedniego wyczucia, albo jeżeli nie będzie korzystał z odpowiedniego sprzętu.

Jakim sprzętem posługuje się nasz stomatolog?

Warto sobie zdawać sprawę z tego, że im bardziej nowoczesny jest jakiś sprzęt, im więcej możliwości daje podczas leczenia, tym większa będzie pewność, że to leczenie odbędzie się bez większych problemów, a co się z tym wiąże, że będziemy je dobrze wspominać.

Dlatego warto się dowiedzieć, z jakich urządzeń korzysta nasz dentysta, czy ma te najlepsze, które obecnie są proponowane na rynku, czy zna najnowsze metody leczenia zębów, tak abyśmy mieli pewność że nie musimy się tą wizytą przejmować bardziej niż jest to konieczne. Oczywiście najważniejszym urządzeniem, które zawsze powinno mieć swoje miejsce w gabinetach stomatologicznych jest sterylizator.

Ma on na zadanie dokładne czyszczenie wszystkich narzędzi stomatologicznych, tak aby pacjenci mieli pewność, że nie będą narażeni, na zarażenie się jakąś chorobą, na którą chorował wcześniejszy pacjent. Nic takiego nie ma prawa się zdarzyć, ponieważ to urządzenie zabija dosłownie wszystkie możliwe zarazki, jakie mogły się znaleźć na tego typu urządzeniach.

Warto wiedzieć, co powinien mieć u siebie stomatolog, tak abyśmy mieli pewność, że jego gabinet jest naprawdę dobrze urządzony. Wówczas też będziemy mieli pewność, że będzie mógł się nami kompleksowo zająć i wyleczyć nawet najcięższy problem.

By Marian