Złuszczanie martwego naskórka z twarzy jest niezwykle ważnym etapem pielęgnacji, który przygotowuje skórę do dalszych zabiegów nawilżających czy regenerujących. Bez pozbycia się martwego naskórka, nasza skóra twarzy czy ciała nie przyjmie tak dobrze składników aktywnych z maseczki czy kremu pielęgnacyjnego, dlatego warto wykonywać peeling tak często, jak to konieczne. Najczęściej przyjmuje się, że peeling należy twarzy jak ciała należy wykonywać raz w tygodniu.

Wtedy nasza skóra będzie idealnie oczyszczona. Jednak taka zasada tyczy cery normalnej, dlatego istnieje możliwość cera tłusta lub trądzikowa będzie wymagała częstszego zastosowania peelingu. Wszystko jednak w granicach rozsądku, najlepiej obserwować swoją skórę czy nadmierne ścieranie naskórka nie powoduje powstawania podrażnień.

To samo tyczy się skóry nadmiernie wrażliwej, naczyniowej czy skłonnej do podrażnień. W tym przypadku taki rodzaj cery może wymagać mniej inwazyjnego ścierania martwego naskórka i trzeba wziąć to pod uwagę. Dbając o skórę wrażliwą należy wybierać delikatniejsze peelingi, aby dodatkowo nie podrażnić skóry twarzy.

kosmetyczka warszawa

By Marian