Jak kupować odzież ciążową?

Jak kupować odzież ciążową?

28 marca 2018 Wyłącz przez Marian

Często wydaje się, że zakup odzieży ciążowej to żadne wyzwanie. Wystarczy przecież tylko wejść do odpowiedniego sklepu, wybrać to, co wygląda najlepiej i dobrze leży, a potem cieszyć się wybraną rzeczą przez najbliższe kilka miesięcy.

Niestety, wbrew pozorom, sprawa nie jest wcale taka prosta, a ubrania, które będą dobrze służyć przyszłej mamie, wcale nie wiszą na pierwszym lepszym wieszaku. Klientki bardzo często mają tendencję do kupowania rzeczy w większym rozmiarze niż posiadają w rzeczywistości.

Jest to wyjątkowo zła praktyka, ponieważ ubrania ciążowe mają specjalną konstrukcję, przygotowaną do zmian, jakie zachodzą podczas rozwijania się płodu. W przypadku spodni można mówić o specjalnym panelu, przeznaczonym na rosnący brzuch.

Miękki i elastyczny materiał nie pozwala na jego uciskanie, a wraz z kolejnymi miesiącami wcale nie stają się za ciasne. Panele takie mają różne warianty – wysokie (zakrywające brzuch) oraz niskie.

Naturalnie, istnieją też specjalne modele dla miłośniczek biodrówek – spodnie z niższym stanem, wzbogacone o specjalne wycięcie na brzuch. Jeśli kobieta kupi sobie ubrania „na zapas”, większy rozmiar okaże się tym bardziej niewskazany, ponieważ na pewno nie będzie ona zadowolona z efektu, gdy określona kreacja okaże się zbyt obszerna.

Warto zauważyć, że elastyczna tkanina pozwoli dostosować się ubraniu do obecnej figury właścicielki.

odszkodowanie.konsument.edu.pl