Często wydaje się, że zakup odzieży ciążowej to żadne wyzwanie. Wystarczy przecież tylko wejść do odpowiedniego sklepu, wybrać to, co wygląda najlepiej i dobrze leży, a potem cieszyć się wybraną rzeczą przez najbliższe kilka miesięcy.

Niestety, wbrew pozorom, sprawa nie jest wcale taka prosta, a ubrania, które będą dobrze służyć przyszłej mamie, wcale nie wiszą na pierwszym lepszym wieszaku. Klientki bardzo często mają tendencję do kupowania rzeczy w większym rozmiarze niż posiadają w rzeczywistości.

Jest to wyjątkowo zła praktyka, ponieważ ubrania ciążowe mają specjalną konstrukcję, przygotowaną do zmian, jakie zachodzą podczas rozwijania się płodu. W przypadku spodni można mówić o specjalnym panelu, przeznaczonym na rosnący brzuch.

Miękki i elastyczny materiał nie pozwala na jego uciskanie, a wraz z kolejnymi miesiącami wcale nie stają się za ciasne. Panele takie mają różne warianty – wysokie (zakrywające brzuch) oraz niskie.

Naturalnie, istnieją też specjalne modele dla miłośniczek biodrówek – spodnie z niższym stanem, wzbogacone o specjalne wycięcie na brzuch. Jeśli kobieta kupi sobie ubrania „na zapas”, większy rozmiar okaże się tym bardziej niewskazany, ponieważ na pewno nie będzie ona zadowolona z efektu, gdy określona kreacja okaże się zbyt obszerna.

Warto zauważyć, że elastyczna tkanina pozwoli dostosować się ubraniu do obecnej figury właścicielki.

By Marian