O ile prosto przygotować domową maseczkę czy peeling, to już zdecydowanie trudniej zadbać samemu o swoje włosy. Wykorzystanie domowych składników wymaga przygotowania naparów i płukanek, których nie wystarczy użyć tylko kilka razy w tygodniu, a najlepiej kilka razy dziennie.

Jednak domowa pielęgnacja, która wymaga czasu i cierpliwości, przynosi świetne efekty, a przede wszystkim jest delikatna dla skóry głowy, która często jest przesuszona i podrażniona przez cykliczne farbowanie włosów i stylizacje. Jeśli Twoje włosy wypadają, są słabe i rzadkie przygotuj domową wcierkę z liści pokrzywy.

Wystarczy zapatrzyć napar ze świeżych liści pokrzywy (choć z powodzeniem możesz użyć gotowych mieszanek w saszetkach do przygotowania herbaty). Takie płyn wystygnie, codziennie, najlepiej kilka razy dziennie wcieraj napar w skórę głowy, aby wzmocnić skórę głowy i pobudzić włosy do wzrostu.

Jeśli Twoje włosy nadmiernie się przetłuszczają, przygotuj płukankę z z soku z ogórków z dodatkiem cytryny. Taką wcierkę aplikuj na włosy mniej więcej godzinę przed umyciem głowy, aby osuszyć skórę głowy i sprawdzić, że włosy będą dłużej świeże.

By Marian