W drogeriach można znaleźć już niemal każdy kolor lakieru do paznokci – od białych i beżowych, przez różowe i czerwone, a na czarnych i srebrnych kończąc. Czy jednak każdy kolor lakieru jest odpowiedni do każdego typu urody i na każdą okazję? Wybierając kolor lakieru musisz rozważyć kilka kwestii. Przede wszystkim to, jaki masz typ cery.

Jeżeli jesteś blada i masz jasne dłonie unikaj nakładania na paznokcie jasnych odcieni, gdyż będziesz wyglądać na chorą, a nie elegancką. Podobnie, gdy masz ciemniejszą karnację – jasny kolor na twoich paznokciach może wyglądać sztucznie. Nie maluj natomiast paznokci bardzo ciemnymi kolorami gdy jesteś osobą starszą i masz pomarszczone dłonie – ciemny lakier tylko niepotrzebnie zwróci na to uwagę.

Ważna jest tez okazja, na którą wykonujesz manicure. Zasada jest jedna: w sezonie letnio-wiosennym dozwolone są wszystkie jasne, jaskrawe i bardzo soczyste odcienie, porą jesienno-zimową natomiast najlepiej wyglądać będą wszelkie szarości, brązy i stonowane czerwienie. Na wielkie wyjścia zawsze sprawdzi się klasyczny french manicure czy kolor czerwony.

Na bardziej oficjalne spotkania czy uroczystości rodzinne możesz sięgnąć po kolory nude czy delikatne brązy.

By Marian