Jaki kolor paznokci?

Jaki kolor paznokci?

21 sierpnia 2018 Wyłącz przez Marian

W drogeriach można znaleźć już niemal każdy kolor lakieru do paznokci – od białych i beżowych, przez różowe i czerwone, a na czarnych i srebrnych kończąc. Czy jednak każdy kolor lakieru jest odpowiedni do każdego typu urody i na każdą okazję? Wybierając kolor lakieru musisz rozważyć kilka kwestii. Przede wszystkim to, jaki masz typ cery.

Jeżeli jesteś blada i masz jasne dłonie unikaj nakładania na paznokcie jasnych odcieni, gdyż będziesz wyglądać na chorą, a nie elegancką. Podobnie, gdy masz ciemniejszą karnację – jasny kolor na twoich paznokciach może wyglądać sztucznie. Nie maluj natomiast paznokci bardzo ciemnymi kolorami gdy jesteś osobą starszą i masz pomarszczone dłonie – ciemny lakier tylko niepotrzebnie zwróci na to uwagę.

Ważna jest tez okazja, na którą wykonujesz manicure. Zasada jest jedna: w sezonie letnio-wiosennym dozwolone są wszystkie jasne, jaskrawe i bardzo soczyste odcienie, porą jesienno-zimową natomiast najlepiej wyglądać będą wszelkie szarości, brązy i stonowane czerwienie. Na wielkie wyjścia zawsze sprawdzi się klasyczny french manicure czy kolor czerwony.

Na bardziej oficjalne spotkania czy uroczystości rodzinne możesz sięgnąć po kolory nude czy delikatne brązy.