Zdarza się, że dochodzi do sytuacji, w których akumulator ulega rozładowaniu. Wtedy warto mieć w garażu prostownik, przy pomocy którego dostarczy się energii akumulatorowi, dzięki któremu silnik będzie mógł zostać uruchomiony. Wybór najlepszego prostownika do akumulatora nie jest łatwy, podczas gdy na rynku panuje duża konkurencja oraz możemy znaleźć różne rodzaje tego urządzenia. Z tego powodu podpowiadamy, jakie prostowniki są najlepsze do akumulatorów i czym należy kierować się przy ich wyborze.

Na rynku prostowników do samochodu można spotkać się z dwoma typami ładowarek: standardowymi i mikroprocesorowymi. Pierwsze są często wybierane ze względu na niską cenę, jednakże nie jest to najlepsze rozwiązanie. Ich konstrukcja bazuje na transformatorze i na marne możemy się tutaj doszukiwać elektroniki. Znacznie lepiej oceniane są prostowniki mikroprocesorowe.

Jak sama nazwa wskazuje, ładowarki te działają w oparciu o mikroprocesor i są znacznie bardziej zaawansowane od prostowników standardowych. Co to w praktyce oznacza? Przede wszystkim proces ładowania jest całkowicie bezpieczny dla akumulatora. Nie ma tutaj możliwości przeładowania go, ponieważ prostownik po naładowaniu akumulatora automatycznie wyłącza się. Ponadto prostowniki mikroprocesorowe pozwalają na ładowanie akumulatora bez odłączania go od instalacji elektrycznej auta, co jest bardziej korzystne dla samochodów z rozbudowaną elektroniką.

Zatem wybierając prostownik do akumulatora warto rozważyć wszystkie za i przeciw i wybrać ten rodzaj, który w pełni sprosta naszym potrzebom.

www.fjklimek.pl

By Marian