Naprawa alternatora

Naprawa alternatora

22 października 2017 Wyłącz przez Marian

Alternator zaraz obok akumulatora oraz silnika to najważniejszy element pod maską samochodu, który, podczas gdy jest popsuty uniemożliwi nam poruszanie się samochodem. Ponieważ zepsuty alternator nie daje wcześniejszych sygnałów (zauważalnych dla przeciętnego użytkownika samochodu) bardzo często nas zaskakuje najczęściej jest to wtedy, kiedy nie jeździmy samochodem i po jakimś czasie do niego wsiadamy i nagle nie możemy odpalić silnika.

Zobacz jak działa odcinkowy pomiar prędkości i gdzie

W przypadku akumulatora po pierwsze mamy możliwość zdiagnozowania powodu, po drugie często też mamy możliwość pewnego rodzaju jego reanimacji. Jeśli zostanie prawidłowo i całkowicie naładowany istnieje szansa, że przez jakiś czas się nie rozładuje i będzie działać prawidłowo trochę jednak inaczej sprawa ma się z alternatorem nie mamy możliwości zakupu alternatora zakupić w markecie raczej też nie mamy możliwości samodzielnego montażu chyba, że jesteśmy mechanikami, jak również koszt jest znacznie wyższy.

Zepsuty alternator pozornie wygląda tak samo jak akumulator, ponieważ i ten i ten spowoduje, że nie uruchomimy silnika. Przegląd raz do roku, który wymuszany jest na nas odgórnie przez prawo i kodeks drogowy nie spowoduje, że takie elementy naszego samochodu nie będą się psuły najczęściej spowodowane jest to eksploatacją samochodu.

Wymieniony alternator, jeśli nie jest zabrany z jakiegoś starego samochodu posłuży nam na pewno długo. Ważne jest, aby dobrać odpowiedni alternator do konkretnego samochodu, ale to już pozostawiamy mechanikom samochodowym.

tkaniny pcv