W naszym aucie znajdziemy wiele różnych niezwykle przydatnych i niezbędnych części samochodowych, wśród których mamy także katalizator. Jego zadaniem jest oczyszczenie spalin oraz zapewnienie prawidłowej pracy silnika. Tego typu urządzenia są bardzo trwałe i mogą przez bardzo długi czas pracować mimo bardzo niekorzystnych warunków, natomiast jak każda inna część samochodu są eksploatowane i po jakimś czasie wymagają wymiany.

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie odwiedzić skup katalizatorów, gdzie pozbędziemy się uszkodzonego modelu i jeszcze na tym zarobimy. Firmy skupujące tego typu podzespoły odzyskują bowiem z nich metale szlachetne, dlatego też warto jest wiedzieć, gdzie w naszej okolicy znajduje się najbliższy skup katalizatorów, by móc oddać uszkodzone urządzenie do utylizacji. W ten sposób będziemy bardzo dobrze zabezpieczeni na wypadek niespodziewanej awarii katalizatora.

Kiedy może dojść do awarii katalizatora samochodowego?

Katalizatory mogą ulec awarii w wielu różnych sytuacjach – w większości przypadków dochodzi po prostu do zużycia mechanicznego, natomiast może również dojść do awarii układu zapłonowego. Katalizator można również uszkodzić w momencie, kiedy po dłuższej jeździe wjedziemy samochodem w głębokich rozmiarów kałużę, doprowadzając katalizator do bardzo szybkiego ochłodzenia. Jest całkiem spora szansa, że po takim wydarzeniu katalizator będzie nadawał się już tylko i wyłącznie do wymiany, a my będziemy musieli odwiedzić skup katalizatorów.

Tam odzyskamy przynajmniej część pieniędzy, które następnie przeznaczymy na zakup zupełnie nowego podzespołu – jak się bowiem okazuje, używane katalizatory samochodowe nie są dobrym rozwiązaniem, szczególnie że zgodnie z prawem przeznaczone są już tylko do utylizacji, a nie do montażu w samochodzie. Wszystko dlatego, że mogą być uszkodzone i przez to nie będą spełniać swojego zadania.

Wtryskiwacze Bosch CR OPEL

By Marian