Uszkodzona jednostka samochodu – jakie objawy?

Można stwierdzić, że silnik jest sercem każdego pojazdu – to on umożliwia nam jazdę i przemieszczanie się z jednego miejsca w drugie. W związku z tym, bez sprawnego silnika nie ma mowy o sprawnym pojeździe.

W jaki sposób można więc zapobiec różnego rodzaju usterkom jednostki silnikowej? I po czym rozpoznać, że z silnikiem jest coś nie tak? W wielu przypadkach będziemy mogli bardzo łatwo odczytać różnego rodzaju znaki, które wskażą nam, że doszło najprawdopodobniej do jakiejś awarii. Mowa tutaj chociażby o dziwnych dźwiękach, jakie słyszmy spod maski podczas pracy silnika.

Innym sygnałem jest nierówna po prostu praca jednostki albo też szary dym, który to wydobywa się z rury wydechowej, kiedy wciskamy pedał gazu. Jak się jednak okazuje, objaw awarii silnika jest znacznie więcej.

Po czym poznać, że coś niedobrego dzieje się z silnikiem?

Oczywiście dziwne dźwięki spod maski czy też szary dym z rury wydechowej to dwa bardzo częste sygnały, które wskazują nam na problemy z silnikiem, ale nie są to jedyne objawy awarii jednostki napędowej. Bardzo często o awarii silnika mówią nam też plamy oleju pojawiające się pod pojazdem – w tym wypadku mamy w zasadzie pewność, że doszło do wycieku z silnika, dlatego też bardzo ważne jest szybko zdiagnozować źródło problemu.

Na problemy z silnikiem wskazuje również zbyt duże zużycie oleju silnikowego. Bardzo ważne jest więc szybko zareagować i w miarę możliwości postarać się wykryć źródło awarii.

W niektórych przypadkach konieczna może okazać się jednak wizyta u mechanika, który to powinien potrafić określić, co tak właściwie powoduje problemy z silnikiem, a następnie rozwiązać tę kwestię i usunąć awarię.

http://katalizatory-pomorskie.pl/chojnice.html

By Marian