Zamiast stosowania złuszczających maseczek i peelingów można postawić na mikrodermabrazje. Celem tego zabiegu kosmetycznego jest ścieranie warstw skóry, dzięki wykorzystaniu mikropeelingu i specjalnego urządzenia. Jest to działanie znane już od lat 80. minionego wieku. Obecnie można je przeprowadzić nie tylko w gabinecie wykwalifikowanego dermatologa, ale także w salonach kosmetycznych. Jak przeprowadzany jest zabieg mikrodermabrazji? Kiedy warto, a kiedy nie warto go przeprowadzać? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Mikrodermabrazja od kuchni

Zanim zostanie przeprowadzony zabieg kosmetyczny mikrodermabrazji usuwany jest bardzo dokładnie makijaż. Dopiero po demakijażu specjalista przystępuje do wykonania peelingu enzymatycznego i zdezynfekowania skóry poddanej złuszczeniu. To po tych czynnościach dochodzi do użycia mikropeelingu za pomocą specjalnego urządzenia. Konieczne po zakończeniu jest nawilżenie naskórka i jego odżywienie za pośrednictwem odpowiedniej maseczki.

Kto nie powinien poddawać się zabiegowi mikrodermabrazji?

Jeżeli posiadasz trądzik, który ropieje lub jest określany mianem różowatego zrezygnuj z tego zabiegu kosmetycznego. Ponieważ może on tylko pogorszyć ten problem dermatologiczny.

To samo zastrzeżenie dotyczy osób chorujących na różnego rodzaju zakazenia, opryszczki, brodawki, nowotwory skóry oraz mające duże predyspozycje do występowania trwałych blizn – bliznowców. Nie warto w takich przypadkach udawać się do salonu na opisywaną w artykule usługę kosmetyczną. Pogorszy ona znacznie sytuacje.

Komu wolno?

Pozostałości po młodzieńczym trądziku doskonale są usuwane w wyniku zastosowania mikrodermabrazji. Zmarszczki i wiotka skóra mogą uciec w zapomnienie, ponieważ można je również zlikwidować lub znacznie pomniejszyć przez opisywany zabieg. Przebarwienia, rozstępy i zwykły trądzik także ma szanse zniknąć. Dzięki mikrodermabrazji dochodzi do zmian w głębokich warstwach skóry, pojawia się w nich znacznie więcej kolagenu i elastyny. To tym dwóm substancją zawdzięczamy atrakcyjny wygląd. Dlatego warto zatroszczyć się o to by posiadać ich jak największą ilość. Nie należy odkładać wizyty u dermatologa lub kosmetyczki w nieskończoność. Ponieważ jeżeli nie będziemy działać doraźnie problemy będą coraz gorsze i walka z nimi będzie trwała znacznie dłużej. Nie od dziś wiadomo, że najlepiej jest zapobiegać niż leczyć.

Dlatego nawet nie mając dużych kłopotów z wyglądem skóry warto zajrzeć raz na jakiś czas po poradę i ocenę kondycji naskórka przez specjalistów.

By Marian