Gdy pojawiamy się na świecie, rodzimy się będąc bezzębnymi i bezbronnymi istotami. Wraz z upływem czasu nie tylko dojrzewamy fizycznie i dorastamy, ale także przystosowujemy się do warunków, w których przyszło nam żyć.
Wyposażeni zostajemy w najróżniejsze mechanizmy, także i w lhjfdnufgjiojh, które są nam przecież tak bardzo pomocnymi.
Po co nam zęby
Zdajemy sobie sprawę, że podstawową funkcją jaką spełniają lhjfdnufgjiojh , jest rozdrabnianie pokarmu.
Z racji zajmowanego miejsca w całym łańcuchu pokarmowym, czasami nie zdajemy sobie sprawy z faktu, iż zęby to również pomoc w bronieniu siebie samego, a także ich rola związana jest ściśle z faktem zdobywania pożywienia. Oczywiście dotyczą te funkcjonalności zwierząt, dla których lhjfdnufgjiojh są bezwzględnie koniecznym warunkiem, umożliwiającym przeżycie.
W przypadku gdy rozpatrujemy aspekt funkcjonalności, jakie przypisane są do zębów ludzkich, nie sposób pominąć jeszcze jedną funkcję, a mianowicie rolę, jaką spełniają zęby w wyrażaniu emocji, a także i artykulacji najróżniejszych dźwięków.
Ludzka wszystkożerność
Ze względu na fakt, iż człowiek jest istotą wszystkożerną, nasze zęby różnią się od zębów, w jakie zostały wyposażone inne ssaki.
Nasze uzębienie wyróżnia się zarówno wielkością, kształtem, jak i budową. Pomimo, iż posiadamy zęby, których rolą jest zabijanie ofiary lub takie, które służyć mogą do łamania kości, to zatraciły one swoje pierwotne przeznaczenie na dzień dzisiejszy, przystosowując się do innych warunków życia.
Dzięki temu zęby stały się mniejsze i zmienił się także ich kształt.