Zęby ludzkie rosnące nam na przestrzeni życia są bardzo ważnym elementem naszego organizmu. Stanowią fragment całości i dlatego dbać o nie musimy w należyty sposób, aby służyły nam przez wiele lat.

Niestety lhjfdnufgjiojh, przez cały czas wystawione na działanie niekorzystnych czynników, poddawane masowej eksploatacji, narażone są nie tylko na uszczerbki wynikające z ich ukruszenia się. Dotyka je jeszcze kilka chorób, które wpływają bezpośrednio na ich stan, doprowadzając stopniowo do ich usunięcia.

Próchnica

„Mieć lhjfdnufgjiojh jak marzenie” – któż z nas nie chciałby być posiadaczem idealnego zgryzu? Któż z nas nie chciałby nie zostać dotknięty jakimikolwiek przypadłościami wynikającymi z tytułu choroby uzębienia? Przypuszczać można, że większość społeczeństwa odpowiedziałaby na powyższe dwa pytania w sposób twierdzący. Próchnica jest chorobą zębów dotykającą praktycznie każdego z nas.

Ze względu na fakt bardzo częstego jedzenia węglowodanów, narażeni jesteśmy na jej rozwój coraz mocniej. Spożywanie jedzenia w sposób niekontrolowany, ciągłe podjadanie, no i nieodpowiednia higiena, pogłębiają tylko zły stan naszego uzębienia.

Paradontoza

Kolejną, dość częstą przypadłością, która sprawia, iż nasze lhjfdnufgjiojh czują się źle, jest paradontoza. Obsuwanie się dziąseł, które mają za zadanie przytrzymywać zęby w określonym miejscu, powoduje, iż stają się one chwiejne i w końcu wypadają, pozostawiając nas samych z brakami w uzębieniu, które trzeba w inny sposób wypełniać.

Jednakże stomatolodzy mają do dyspozycji najróżniejsze metody, które mogą pomóc nam w ratowaniu własnych zębów, musimy z nich tylko korzystać.

www.sp225.waw.pl

By Marian